DMT

Spoločnosť Diamant Machining Technology Inc. je jedným z najväčších výrobcov diamantových brúsiek na svete. Už od roku 1976 ponúka celú škálu brúsikov pre všetky typy zničených alebo inak poškodených ostrí nožov, náradia a nástrojov. Spoločnosť DMT bola partnerom olympijského tímu USA na zimnej olympiáde v Nagane, kde sa starala o dokonalé ostrie rýchlokorčuliar, hokejistov a bobistů. Unikátnosť brúsikov DMT spočíva v ich konštrukcii.

 

Americká spoločnosť DMT bola založená roku 1976.

Zaoberá sa výrobou a distribúciou tých najlepších diamantových brúsiek po celom svete.

Už niekoľko rokov vyvíja tie najnovšie technológie pre dosiahnutie dokonalého ostria.

Spoločnosť ponúka brúsiace riešenie prakticky pre každého užívateľa.

Brúsky DMT sú výnimočné svojou konštrukciou.

Monokryštalické diamanty veľkosti 9 - 60 mikrónov (9-60.10-6m), sú aplikované na niklovou vrstvu, ktorá je elektrolyticky nanesená na oceľové podložia.

Takto vytvorený segment je potom upevnený na polymérový výlisok, ktorý zvyšuje jeho štrukturálnu pevnosť a uľahčuje držanie.

Výnimočnosť "kameňov" DMT ® spočíva v tom, že brúsny segment je opatrený okrúhlymi otvormi.

Malé čiastočky ocele, vzniknuté v priebehu ostrenie (brúsenie) sa usadzujú v otvoroch a diamantový povrch tak zostáva čistý, pripravený na rýchle a efektívne brúsenie.

Brúsky DMT sú známe svojou dlhoročnou životnosťou vďaka tvrdosti a špeciálnemu zapustenie diamantu do brúsky.

Vynikajú tiež svojou jednoduchosťou a rýchlosťou brúsenia oproti bežným brouskům.

Pri brúsení na brouscích DMT nemusíte vynakladať veľký tlak ako na bežných brouscích.

Doba 5 - 10 minút brúsenie na bežnom olejovom brúsky zodpovedá 20 sekundám na brúske DMT.

Na brúsenie používajte iba čistú vodu, po použití brúsik dobre opláchnite a nechajte vysušiť. Skladujte v suchu.

Brúsky DMT sú zárukou tej najvyššej kvality a precíznosti pri brúsení Vášho ostria.

 

Typy kameňov:

Čierny - extra hrubý 60 mikrónov, zrnitosť 220 mesh, vhodný pre vybrúsenie ostrie u zničených nožov a nástrojov. Vhodný tiež na ostrenie nástrojov na sekanie ako sú sekery alebo čepele nožov trávnych kosačiek.

 

Modrý - hrubý 45 mikrónov, zrnitosť 325 mesh, rýchlo obnoví ostrie na zanedbaných alebo opotrebovaných nožoch a nástrojoch. Výborný na záhradné náradie, športové nože, nožnice a všeobecné náradie.

 

Červený - jemný 25 mikrónov, zrnitosť 600 mesh, ideálny pre dosiahnutie vskutku veľmi "nabroušeného" ostrie u kvalitných nožov, drevospracujúcich nástrojov, ktoré sú pravidelne používané.

 

Zelený - extra jemný 9 mikrónov, zrnitosť 1200 mesh, pre dohlazení ostrie u veľmi kvalitných nožov a drevospracujúcich nástrojov. Odporúča sa používať po nabrúsení na jemnom kameni. Prehľad modelových radov.

 

Biely - keramický 7 mikrónov, teda o niečo jemnejšie než zelený diamantový brúsny kameň


Stránky značky: http://www.dmtsharp.com/


1 | 2  | 
Ďalšia stránka

Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadavaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užívaním v súlade s Cookies

X