V dňoch 24.-26.2024 bude prebiehať INVENTÚRA. Objednávky prijaté po 11h 23.4. budú vybavené 29.4.2024. Ďakujeme za pochopenie, viac informácií tu.

+420 774 727 554 (Po-Pá 8-15 hod.)
Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Airsoftové zbrane – Green gas alebo CO2?

5 minút čítania
26. Listopadu 2019

Pred tým, než vyrazíte do airsoftovej arény na svoju prvú misiu, potrebujete si vybrať typ zbrane, s ktorou pošlete súpera k zemi. Pri plynových zbraniach sa ako pohon najčastejšie používa Green gas alebo CO2. Oba typy majú svoje výhody a nevýhody, preto si pri výbere uvedomte, čo je pre vás pri boji najdôležitejšie a čomu dávate prednosť. Poďme sa pozrieť na jednotlivé rozdiely zeleného plynu a oxidu uhličitého.

Green gas

Zbraň na Green gas funguje na základe kvapalného propánu s prímesou. Tou môže byť akýkoľvek ďalší plyn alebo mazivo, ktoré pomáha pri údržbe zbrane tým, že premazáva tesnenie a ventily zásobníka. Veľa airsoftových hráčov si zelený plyn obľúbila hlavne vďaka nižšej obstarávacej cene, ľahkému doplňovaniu a stabilnému výkonu.

Razancia striel je síce s Green gas slabšia, ale stále má slušný dostrel, ktorý vám v aréne bude v pohode stačiť. Zásobník navyše rýchlo a jednoducho naplníte, takže sa pri hre nebudete zdržiavať zložitým vymieňaním bombičiek. Dopĺňa sa rovnako ako plyn do zapaľovača - ventilček priložíte k zásobníku a za 5-7 sekúnd môžete vyraziť do akcie.

Jednoduché používanie ľahko kazí veľkosť plechoviek, ktoré musíte na doplňovanie ťahať so sebou. Narazíte na fľaštičky s objemom 650 ml aj 2 l. Voľba je čisto na vás - či ponesiete viac malých alebo jednu veľkú. Pre niekoho to môže byť zbytočná záťaž, preto je ideálne zbrane na Green gas nosiť ako záložné.

Ďalší problém pre zelený plyn sú nízke teploty. Akonáhle uvidíte na teplomere hodnotu nižšiu ako 10°C, plyn stratí dostatočný tlak a zhorší sa tým jeho funkčnosť.

 

CO2


Airsoftové CO2 zbrane nemajú na rozdiel od Green gasu žiadnu ďalšiu prímes ani mazivo. Zbrani tak musíte venovať viac starostlivosti a po každej výmene bombičky treba premazať tesnenie a ventily v zásobníkoch.

Ak idete pri hre predovšetkým na výkon, určite zvoľte CO2 zbrane. Majú silnejšiu razanciu a súperovi tak zasadia tvrdšiu ranu. Navyše vydrží podstatne dlhšie než zelený plyn.

Zvoľte si zbraň s pomalšou kadenciou. Oxid uhličitý má nižšiu teplotu, ktorá dáva zabrať hopu a tesneniu. Keby ste strieľali rýchlejšie, hop začne zamŕzať a strácať svoju funkčnosť. Strely potom môžu byť nestabilné a nepresné.

Ďalšiu výhodu nájdete v  skladnosti. Rozhodne je pohodlnejšie hodiť si do vrecka pár bombičiek než so sebou ťahať niekoľko fliaš. Horšie je to s výmenou. Montáž bombičiek je zložitejšia  ako doplňovanie plynu a zaberie viac času.

Svoju úlohu hrá tiež perfektná funkčnosť pri nižších teplotách. Aj keď teplomer ukazuje menej ako 10° C, zbraň funguje stále rovnako.

 

Green Gas vs. CO2

Rozdiely medzi Green gasom a CO2

 

Green gas

CO2

Síla

Nemá takú silu, ale dostrel v aréne stačí.    

Má väčšiu razanciu a súperovi zasadí tvrdšie ranu

Stabilita

Podáva stabilné a vyrovnané výkony

Ako dochádza bombička, postupne sa  výkon znižuje

Výdrž

Musí sa častejšie dopĺňať

Vydrží dlhšie

Skladnosť

Nepraktické nosenie fliaš

Hodíte len pár bombičiek do vrecka

Doplňovanie

Rýchle a jednoduché priloženie fľaše k ventilčeku

Zložitejšia a dlhšia montáž

Kadencia

Ideálne pre zbrane s rýchlou kadenciou

Hodí sa pre zbraň s pomalšou kadenciou

Funkčnosť pri nižších teplotách 

Pri teplote pod 10 ° C stráca funkčnosť

Bez problémov funguje aj pri teplotách nižších ako 10 °C

Cena

Nie je ekonomicky náročný

Vyššia cena

Označenie zbrane

GAS

AGCO2

 

Každý typ má svoje výhody aj nevýhody. Pri výbere pohonu si urobte jasno, čo pri hre od zbrane očakávate a koľko do nej chcete investovať. Podľa toho potom pre vás bude rozhodovanie jednoduchšie.


Komentáre

Pridať komentár
Potrebujete poradiť?

Obráťte sa na nášho špecialistu na zbrane.

Lukáš Sojčák
Lukáš Sojčák
+420 774 727 551 +420 558 341 801
(Po – Pia, 8 – 15 hod.)
Široká skladová zásoba
Tisíce produktov skladom
Autorizovaný servis
Záručné aj pozáručné opravy
Vlastná skúšobňa
Všetky zbrane oficiálne testované
Tím profíkov
Pomôžeme vám s výberom
Rýchly kontakt

Chcete sa na niečo spýtať? Potrebujete s niečím poradiť?
Obráťte sa na nás.

+420 774 727 554
(Po-Pá 8-15 hod.)
Novinky na dostrel

Pravidelne vám budeme posielať najhorúcejšie novinky a akcie z nášho e-shopu. O všetkom budete vedieť skôr ako ostatní. Žiadne šialené spamovanie, sľubujeme.

Odoslaním emailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov .

Platobné metódy:
V hotovosti
Dobierka
Prevodom
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane on-line; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.