+420 774 727 554 (Po-Pá 8-15 hod.)
Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Airsoftové zbrane pre začiatočníkov

5 minút čítania
08. Října 2019

Ako vybrať airsoftovú zbraň, sme vám už radili v jednom z našich minulých článkov. Tématika tohto textu bude podobná, ale zameriame sa na začiatočníkov. Tí sú predsa len špecifickou skupinou pri akejkoľvek činnosti a je im teda potrebné venovať zvýšenú starostlivosť. Poďme to teda urobiť!

Základné otázky, ktoré si musíte položiť

Vždy, než s niečím začnete, musíte si sami sebe zodpovedať pár otázok, ktoré sú absolútne kľúčové pre výber správneho airsoftového vybavenia. Poďme teda na to.

Ste dieťa alebo dospelý? - Možno sa teraz smejete, ale zas taká zábava to nie je. Rozdiely medzi zbraňami pre deti a pre dospelých sú nesporné. Dieťaťu pravdepodobne nezveríte príliš drahú zbraň. Budete chcieť, aby ju bolo schopné ľahko ovládať a aby bolo čo najmenšie riziko, že si ublíži. Zbraň pre dieťa by nemala byť ani príliš ťažká, aby sa mu s ňou dobre manipulovalo.

Ako často budete zbraň používať? - Dôležitá otázka, ktorú si isto kladiete asi vždy, keď zvažujete kúpu čohokoľvek.

Koľko ste ochotný investovať? - To záleží na veľa faktoroch. Nie vždy však musí byť najdrahší variant ten najlepší.

Ako veľmi ste si istý, že sa airsoftu budete skutočne dlhodobo venovať? - Musíte si rozmyslieť, či chcete tzv. "skúsiť, či vás to bude baviť", alebo ste úž pevne rozhodnutý, že je airsoft to pravé orechové a chcete strieľať, pokiaľ toho budete schopní.

Chcete strieľať na terč alebo chodiť hrať? - Toto je kľúčová otázka, na každý typ streľby sú iné nároky na zbraň, takže na to pozor! 

 

Samotný výber zbrane

Všetky otázky zodpovedané? Veľmi dobre. Teraz si povieme, aké základné parametre, by mala airsoftová zbraň pre začiatočníkov mať. Zbrojným preukazom sa zapodievať nemusíte, tieto zbrane spadajú pod kategóriu D, tzn. môže ich vlastniť akákoľvek osoba staršia ako 18 rokov.

PIŠTOĽ - pokiaľ chcete pištoľ, teda krátku zbraň, zostaňte radšej pri strieľaní na terč, pretože v hre by ste pravdepodobne neobstáli. Ako začiatočníkovi by sme vám odporučili manuálnu pištoľ alebo zbraň kategórie ASG. Pre začiatočníkov sú vhodné predovšetkým preto, že ich obstarávacia aj prevádzková cena je veľmi priaznivá. Majú však krátky dostrel a nie sú obzvlášť presné. O to viac vás však na tréningu vycvičia. Pred každým výstrelom ju musíte natiahnuť.

HERNÁ ZBRAŇ - do hry už potrebujete zbraň výkonnejšiu a s väčším dostrelom. Asi nechcete chodiť k nepriateľovi na metrovú vzdialenosť a nepožiadate ho, aby sa láskavo ukázal a zapózoval, aby ste ho pohodlne trafili. Preto sa najčastejšie používajú zbrane dlhé. Pre tieto účely odporúčame pušky z rady SPORTLINE so silou okolo 1J typu AEG, teda elektrické

ZBRAŇ PRE DETI - našej mládeži do dorasteneckého veku by sme určite nezverovali zbraň silnejšiu než 0,08–0,5J.

Všeobecne ale platí, že by vám zbraň mala byť "sympatická" a pohodlná do ruky. Mali by ste jej stopercentne veriť, aby ste sa pri hre mohli sústrediť predovšetkým na taktiku a netrepali sa, že vás zbraň každú chvíľu môže zradiť. Absolútne najspoľahlivejšími a najsilnejšími sú zbrane na pohon plynom CO2. Ty sa však pohybujú vo vyšších cenových kategóriach.

 

 

Ďalšie základné airsoftové vybavenie

Nie len puškou je airsofťák živý. Bolo by síce super stále útočiť, ale hlavne musíte chrániť svoje zdravie. To urobíte tak, že si zaobstaráte poriadnu výbavu:

OKULIARE - zrak je zmysel, na ktorý sa človek ako živočíšny druh spolieha zo všetkých najviac. Preto si ho strážte ako... no áno, ako oko v hlave.

PRILBA – ak máte chrániť oko v hlave, musíte primárne chrániť tú hlavu.

OBUV - tá by mala byť pevná, ale zároveň pohodlná a čo najľahšia, aby ste predišli zbytočným pádom či zakopnutiam, ktoré vás môžu spomaliť v kľúčovej chvíli alebo priamo vydať súperovej guľke.

VESTA - základ bezpečnostného opatrenia je vesta. Nebudeme si klamať, rána takou guľkou celkom bolí, tak prečo robiť machra a nestlmiť ju kvalitnou vestičkou?

MUNÍCIE - bez tej by sa vám skutočne zle strieľalo. Poprípade nie je od veci zaobstarať i náhradné zásobníky, predtým si ich naplniť a v hre len striedať prázdne za plné. 

 


Komentáre

Pridať komentár
Potrebujete poradiť?

Obráťte sa na nášho špecialistu na zbrane.

Lukáš Sojčák
Lukáš Sojčák
+420 774 727 551 +420 558 341 801
(Po – Pia, 8 – 15 hod.)
Široká skladová zásoba
Tisíce produktov skladom
Autorizovaný servis
Záručné aj pozáručné opravy
Vlastná skúšobňa
Všetky zbrane oficiálne testované
Tím profíkov
Pomôžeme vám s výberom
Rýchly kontakt

Chcete sa na niečo spýtať? Potrebujete s niečím poradiť?
Obráťte sa na nás.

+420 774 727 554
(Po-Pá 8-15 hod.)
Novinky na dostrel

Pravidelne vám budeme posielať najhorúcejšie novinky a akcie z nášho e-shopu. O všetkom budete vedieť skôr ako ostatní. Žiadne šialené spamovanie, sľubujeme.

Odoslaním emailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov .

Platobné metódy:
V hotovosti
Dobierka
Prevodom
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane on-line; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.